مقاله ها

نوشته شده توسط hossein دسته: خبر
نمایش از 13 مرداد 1396 بازدید: 979
پرینت
hossein kanani:
hossein kanani:
  دولت به معنای پیام انتخاباتی مردم توجه کند
 
حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز و فعال سیاسی اصولگرا نیز با اشاره به حواشی متعددی که در خصوص چینش کابینه دوازدهم وجود دارد، می گوید: پیش از هرگونه اظهارنظر در این باره باید پیام رای مردم به رئیس جمهوری را یادآور شویم. معنای پیام مردم این است  که با اعتمادی که نسبت به او و دولت همراه او صورت گرفته است باید شعارهایی که در انتخابات وعده داده شده است، محقق شود.
 
او با اشاره به بهبود وضعیت معیشت، رونق اقتصادی و آزادی‌های شهروندی مردم، افزود: مردم با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رأی نشان دادند که خواهان تحقق و ارتقای سطح مسائلی از قبیل وضعیت اقتصادی و اجتماعی خود هستند.
 
کنعانی مقدم با بیان این که اعتماد مردمی به رئیس جمهوری همچون فرصتی استثنایی برای اوست، ادامه داد: رئیس دولت دوازدهم با توجه به تجربه چهارساله دولت یازدهم  و عملکردی که وزرا و مدیران این دولت داشته ‌اند، می تواند بهترین پاسخ را به مطالبات مردمی ارائه دهد.
 
 دبیرکل حزب سبز با بیان این که مردم به دنبال این هستند که وزرای کارآمد فارغ از جناح‌‌بندی‌های سیاسی کشور را مدیریت کنند، افزود:اکنون دیگر دوران رقابت های انتخاباتی پایان یافته است و همه جریانات سیاسی باید از رقابت های صحیح خود برای کارآمدی دولت و در نهایت مجموعه نظام بهره‌مند شوند.
 
این فعال سیاسی با اشاره به ضرورت تغییرات در بر خی از وزارت ‌خانه ‌های کلیدی کشور، ادامه داد: برخی از وزراتخانه ها به تناسب عملکرد حساس و تأثیرگذاری که دارند، نیازمند تغییرات جدی هستند تا به این وسیله مسیر توسعه کشور هموارتر از گذشته شود.
 
او همچنین با بیان این که باید به دولت مستقر کمک کنیم و از طریق مشورت دادن دولت را در اجرای برنامه های خود یاری برسانیم، افزود: بارها تأکید شده است که نمی ‌توان در مدیریت کشور جناحی عمل شود، بلکه باید جناح ‌ها دست به دست هم داده و برای مدیریت دولت و کشور به یکدیگر کمک کنند.