مقاله ها

نوشته شده توسط hossein دسته: خبر
نمایش از 14 شهریور 1396 بازدید: 1108
پرینت
hossein kanani:
  
 
۰
 
+-
 
گروه سیاسی / حوزه احزاب و تشکل ها
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ :: ۱۵:۲۰
 
کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با فارس:
 
دولت از احزاب در تصمیم‌گیری‌های مهم کشور نیز کمک بگیرد/اسفندماه سال جاری زمان برگزاری کنگره سراسری حزب سبز
 
 
دبیرکل حزب سبز با بیان اینکه احزاب باید دولت‌ها را بسازند نه اینکه دولت‌ها احزاب‌ساز باشند، اظهار داشت: اگر احزاب نه فقط در انتخابات بلکه در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور اثرگذار باشند می‌شود گفت احزاب مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته‌اند.
 
حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به الزامات نوع برخورد دولت با احزاب و تشکل‌های سیاسی اظهارداشت: دولت‌ها نباید در امور احزاب چه از نظر ساختاری و چه از نظر سیاستگذاری دخالت کنند و دولت باید فضای سیاسی کشور را برای حمایت از آنها مهیا کند.
 
وی افزود: اگر بنا باشد احزاب فقط زینت‌المجالس دولت‌ها باشند نقض غرض است و احزاب باید دولت‌ها را بسازند نه اینکه دولت‌ها احزاب‌ساز باشند.
 
کنعانی مقدم با تاکید بر اینکه احزاب در شکل‌گیری اراده سیاسی و مردم سالاری دینی و مشارکت سیاسی نقش مهمی را ایفا می‌کنند، تصریح کرد: اگر این فضا مهیا شود که نه فقط در انتخابات بلکه در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور اثرگذار باشند می‌شود گفت احزاب مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته اند و دولت‌ها از احزاب برای شکل‌گیری اراده سیاسی کشور کمک می‌گیرند.
 
دبیرکل حزب سبز در پاسخ به سوالی پیرامون زمان برگزاری مجمع عمومی تشکل متبوع خود اظهارداشت: امسال قصد برگزاری مجمع عمومی داریم و مجمع عمومی سراسری‌مان در اسفندماه برگزار می‌شود و مجمع دوم نیز که مجمع داخلی است و عمدتاً نخبگان حزب سبز برای همفکری پیرامون برخی مسائل دور هم جمع می‌شوند آذرماه امسال برگزار خواهد شد