مقاله ها

نوشته شده توسط hossein دسته: خبر
نمایش از 01 مرداد 1396 بازدید: 762
پرینت
hossein kanani:
 شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹ ۳۱ تیر ۱۳۹۶
 
خانه سیاسی-اقتصادی  احزاب و تشکل ها
 
 
کنعانی مقدم:
 
جریان اصولگرایی از مطالبات مردم غافل شده است/ جریان انحرافی به اسم اصولگرایی در دوره احمدی‌نژاد شکل گرفت
 
«حسین کنعانی مقدم» فعال سیاسی اصولگرا درباره حاشیه های ایجاد شده پیرامون جریان اصولگرایی و بحران هویت این جریان سیاسی گفت: قطار اصولگرایی در حال حرکت است اما در این مسیر برخی سوار و برخی از مسیر اصلی منحرف می شوند.
 
«حسین کنعانی مقدم» فعال سیاسی اصولگرا درباره حواشی ایجاد شده در جریان اصولگرایی پس از جشن خبرگزاری فارس به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برناگفت: در ابتدا باید عنوان کنم بین تفکر اصولگرایی و جناح سیاسی اصولگرایی باید تفاوت قائل باشیم. تفکر اصولگرایی، اصولی است که مبتنی بر آرمان های انقلاب، دیدگاه های حضرت امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری است. شالوده تفکر اصولگرایی بر همین مبنا شکل گرفته و در این زمینه طیف وسیعی گرایش به تفکر اصولگرایی دارند.
 
کنعانی مقدم افزود: در جریان سیاسی اصولگرایی ما شاهد ریزش ها و رویش های مختلفی بودیم. اکنون 40سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد. نخستین حزب فعال در کشور حزب جمهوری اسلامی بود که از آن زمان حرکتی نو آغاز شد. شهید بهشتی، مطهری، باهنر، رجایی و خیلی از بزرگان با همین مشی وارد صحنه سیاسی شده و حرکت کردند. پس از حزب جمهوری، شاهد گفتمان های مختلفی در کشور شدیم. بسیاری از این گفتمان ها خود را منتسب به تفکر اصولگرایی می‌دانستند اما مشی آنها متفاوت بود.
 
«کنعانی مقدم» درباره نحوه ظهور جریان انحرافی از پایه اصولگرایی گفت: در دوره آقای احمدی نژاد هم همین مسأله را داشتیم و جریان انحرافی با شعار اصولگرایی شکل گرفت. رفتار هایی که بعدها سبب شد تا اصولگرایان از این تفکر اعلام برائت کنند. خیلی از افرادی که در جریان تفکر اصلاح طلبی هستند در همان شالوده تفکر اصولگرایی شکل گرفتند ولی زمانی که مشی سیاسی را دنبال کردند نتوانستند خود را با این تفکر همسو کنند.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به دوران انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و اشتباهات جریان سیاسی اصولگرا در انتخابات گفت: در انتخابات گذشته شاهد بودیم علاوه بر آن‌که تفکر اصولگرایی مبانی خودش را مطرح می کرد اما بعضی افراد قرائت خود را از اصولگرایی در مشی سیاسی مطرح کردند. در این روش تاکتیک های اشتباهی اتخاذ شد. یکی از مهم‌ترین آنها این بود که برای کسب آرا خاکستری متمسک به جریان هایی شدند که رفتارهای اخلاقی اصولگرایان را زیر سوال برد. این مشی راه به جایی نخواهد برد و هر چه به سمت خاکستری هایی که به سیاهی گرایش دارد برویم، باید منتظر این باشیم که آرا اصلی خودمان را هم از دست دهیم.
 
کنعانی مقدم در پایان با اشاره به موضوع وحدت اصولگرایان گفت: جریان اصولگرایی باید به این سمت برود که هسته اصلی اصولگرایی و تفکر اصلی این جریان دور هم جمع شده و زیر یک سقف قرار گیرند. قطار اصولگرایی در حال حرکت است اما به هر حال در این مسیری که حرکت می کند خیلی ها هستند که سوار می شوند؛ کسانی هم ممکن است منحرف و دنبال نفوذ و اخلال در جریان اصولگرایی باشند. ممکن است بعضی ها از این قطار پیاده شوند و احساس کنند که مسیر این قطار آن طور که آنها فکر می کردند، نیست. شاخصه هایی وجود دارد که ما باید آن اصول را در جریان اصولگرایی برای قرار گرفتن در صراط مستقیم مدنظر قرار دهیم و یکی از آنها این است که جریان اصولگرایی فارغ از جناح بندی سیاسی باید مطالبات مردم را مورد توجه قرار دهد. جریان اصولگرایی از مطالبات مردم غافل شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند هیچ گاه نمی‌تواند رای پیروز در انتخابات به دست آورد