مقاله ها

نوشته شده توسط hossein دسته: خبر
نمایش از 13 مرداد 1396 بازدید: 922
پرینت
hossein kanani:
بایدشاهد یک تغییر روش در چیدمان کابینه بود
 حسن کنعانی مقدم تحلیلگر اصولگرا در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف پیرامون کابینه دوازدهم و تحرکات جریان های اصلاح طلب در خصوص چینش کابینه دولت گفت: ما در دولت یازدهم هم شاهد این رفتار از جریان های حامی رئیس جمهور بودیم که هرکدام در مقاطع مختلف با فشارهایی که به رئیس جمهور می آوردند یا خواهان استعفا یا جایگذینی برخی از وزرا بودند و از اینکه ترکیب دولت بصورت یکپارچه در دست یک جناح خاص نیست اظهار نگرانی می کردند اما باتوجه به اینکه آقای رئیس جمهور اعلام کردند که دولت دوازدهم یک دولت فراجناحی خواهد بود باید شاهد این باشیم که یک تغییر روش در چیدمان کابینه شکل بگیرد. بنظر می رسد بعضی از گروه های سیاسی در حال رایزنی هایی هستند برای یکپارچه کردن دولت به نفع خودشان تغییراتی در کابینه انجام بدهند.
 
وی افزود: آقایان کرباسچی و ابطحی در برنامه تیتر یک شبکه خبر که بنده نیز در آن حضور داشتم اصرار داشتند 24 میلیونی که به آقای روحانی رای دادند توقع دارند تا فقط خواسته های آنها در نظر گرفته شود در حالی که دولت متعلق به 80 میلیون ملت ایران هست و خود آقای روحانی منشور حقوق شهروندی را در دولت یازدهم ابلاغ کرده، اگر قرار باشد حق 16 میلیون رای مردمی که به رئیس جمهور رای ندادند پایمال شود و آنها هیچگونه حقی در تعیین سرنوشت اجرایی کشور نداشته باشند این نقض حقوق شهروندی است و همچنین مخالف دموکراسی. بنظر می رسد که دولت باید فکر حل مشکل کشور باشد نه خواسته های جریان های سیاسی که از ایشان حمایت کردند.
 
کنعانی مقدم در ادامه اظهار داشت: من مدتها پیش جلسه ای را با مرحوم هاشمی داشتم به ایشان گفتم که دیگر نمی شود کشور را جناحی اداره کرد و ایشان هم پذیرفتنه بودند ، فراجناحی به این معنا هست که جناح های مختلف سیاسی دست به دست هم بدهند و در شکل گیری کابینه کمک بکنند. بنظر من اگر قرار باشد که 24 میلیون رأیی که به آقای روحانی فقط ملاک تشخیص باشد یعنی آنها حاکم هستند و مابقی محکوم که این هم خلاف مردم سالاری دینی است و هم دموکراسی و حقوق شهروندی.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به ملاقات مقام معظم رهبری با هیئت دولت یازدهم در سال 92 تصریح کرد: مقام معظم رهبری شش شرط را پیرامون دولت مطلوب اسلامی مطرح کردند در این دولت مطلوب اسلامی بحث جنسیتی مطرح نیست بلکه شاخصه ها و ملاک هایی هست که باید افراد داشته باشند، مثل کارآمدی ، داشتن روحیه جهادی و پرکار بودن و موارد دیگری که حضرت آقا فرمودند از همین رو نباید بر جنسیت افراد تاکید کرد